Vitajte na webovej stránke našej firmy

Firma DADAPT vznikla v roku 2005 a ponúka Vám plastové okná a dvere z
nemeckého profilového systému GEALAN.

História spoločnosti GEALAN:
1921 - založenie firmy Adamom Fickenscherom v Schlegelu pri Hofe
1947 - presťahovanie firmy do Oberkotzau
1956 - Theo Fickenscher, syn zakladateľa firmy, buduje prvé kontakty s chemickým priemyslom a otvára nové odvetvie podnikania, a to spracovanie plastov. Výrobky sa od začiatku predávajú pod značkou GEALAN. Prvé vytlačovacie stroje vyrábajú hadice na vodu, zábradlia, splietané šnúry a šnúry na prádlo. Rozšírenie palety výrobkov o profily z nemäkčeného PVC, napr. nábytkové a roletové lišty.
1968 - vývoj prvého okenného profilu. Následný ďalší vývoj až ku kvalitným okenným systémom GEALAN.
1979 - názov GEALAN sa stáva založením GEALAN WERK Fickenscher GmbH firemným názvom.
1980 - uvedenie farebného okenného profilu "acrylcolor" na trh. Koextrúzia farebného akrylátového skla s PVC profilom je výrobnou inováciou s maximálnou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a farebnou stálosťou.
1992 - založenie GEALAN Tanna Fenster-Systeme GmbH a výstavba závodu na extrudované výrobky v Tanne v Durýnsku.
1994 - osamostatnenie závodu na vstrekovanie. Technické školiace centrum firmy GEALAN, TECHNIKUM v Dohlau začína svoju činnosť.
1995 - výstavba správneho centra firmy GEALAN  v Oberkotzau. Rozširuje sa výrobný závod v Tanne.
1996 – začatie výroby v novom firemnom objekte ACTEA v Wasselonne vo Francúzsku.
1997 – zápis GEALAN ROMANIA do obchodného registra. Slávnostné zahájenie výroby GEALAN BALTIC litovským prezidentom Algirdasom Brazauskasom. Zápis GEALAN POLSKA do obchodného registra.
1997 – založenie GEALAN Dienstleistung GmbH.
2001 – uvedenie logistického centra GEALAN do prevádzky.
2002 – rozšírenie priestorov a technického vybavenie nástrojárne v Oberkotzau.
2003 – začatie výroby profilov extrudovaním v Petrohrade v Rusku.
2004 – založenie distribučnej spoločnosti GEALAN d.o.o. v Záhrebe v Chorvátsku. Rozšírenie logistického centra GALAN v Tanne. Založenie zastúpenia firmy GEALAN Fenster-System v Moskve v Rusku.Funkčná krása
Skĺbiť dve, svojou podstatou rozdielne veci, nie je vždy jednoduché, špeciálne nie v našom odbore. Precízna funkčnosť a dokonalý vzhľad sú hlavné vlastnosti našich výrobkov. Už desaťročia  sa nám darí tieto základné parametre splniť tak, že konečný výrobok si vždy nájde svojho spokojného zákazníka. Rôzne tvarové a farebné variácie vtlačia Vášmu domovu nielen elegantnú tvár, ale dodajú mu predovšetkým novú identitu. Skvelé technické parametre plastových profilov GEALAN Vám zaručia očakávaný komfort bývania.

Hospodárnosť
Vynikajúca tepelná a zvuková izolácia, vyššia miera bezpečnosti a odolnosť voči poveternostným vplyvom sú len niektoré z vlastností, ktorými sa vyznačujú naše výrobky. Práve tepelno-izolačné hodnoty a ľahká údržba sú najlepšími argumentmi, prečo zvoliť plastové profily GEALAN z hľadiska hospodárnosti. Keď vymeníte staré drevené okná za naše nové, ušetríte nielen za pravidelné investície do ich údržby v podobe opakujúcich sa náterov, ale predovšetkým získate vysoko izolačný prvok, ktorý Vám každoročne ušetrí nemalé finančné prostriedky na vykurovaní a vstupná investícia do okien sa Vám skoro vráti.

Vlastnosti okien

Tepelná izolácia
Plastové okná z profilov GEALAN sú optimálne pre výraznú úsporu tepla, pretože už samotné tepelno-izolačné vlastnosti PVC zaručujú výbornú tepelnú izoláciu. Veľká stavebná hĺbka až 74 mm a viackomorová konštrukcia profilu s možnosťou až šiestich komôr tepelno-izolačné vlastnosti ešte zvyšujú. Takže teplo zostáva vo vnútri a chlad vonku. S oknami z profilov GEALAN ušetríte viac peňazí, zlepší sa Váš komfort bývania a naviac prispejete k ochrane životného prostredia

Zvuková izolácia
V posledných rokoch hladina vonkajšieho hluku stále stúpa ako dôsledok zvýšenej cestnej a leteckej dopravy. Ochrana pred hlukom a zvuková izolácia sa stali dôležitými zdravotnými aspektmi. Plastové okná so svojimi viackomorovými profilmi sú účinnou ochranou pred rastúcim hlukom. Pri bežnom okne sa dá dosiahnuť útlm hluku do 35 dB. V spojení so špeciálnymi zvukovo-izolačnými sklami s dosiahnutím útlmu hluku až do 46 dB, zlepšujú tieto konštrukcie profilov ešte viac kvalitu a pohodu bývania.

Bezpečnosť
Ochrana a bezpečie patria medzi základné potreby človeka. Chcete sa cítiť bezpečne medzi vlastnými štyrmi stenami? Potom nenechávajte nič na náhode. GEALAN kladie dôraz na konštrukciu okna, ktorá zabráni vlámaniu. Polovica vlámaní do domu sa neuskutoční dverami, ale cez okná, ktoré sa dajú často ľahko vylomiť. Tomu môžete zabrániť tým, že si vyberiete okno s vyššou odolnosťou voči vlámaniu. U okien z profilov GEALAN sú stavebná hĺbka profilu, hrúbka materiálu, dodatočné bariéry a spoľahlivé uchytenie kovania k rámu presvedčivými argumentmi, ktoré zvyšujú ich bezpečnosť.

Ekológia
Na základe ekologickej dohody bola dohodnutá spolupráca na znovuzhodnotenie starých plastových okien a technologických zvyškov z výroby. Zmyslom tohto opatrenia je vrátenie odpadu z PVC v uzatvorenom cykle naspäť do výroby. Vysokohodnotný produkt PVC – termoplastický materiál – získavaný z prírodných surovín, ropy alebo zemného plynu a kuchynskej soli, je príliš nákladný na to, aby skončil na skládke alebo v spaľovni. Svojou 100% recyklovateľnosťou sa priamo ponúka k opätovnému spracovaniu. Rovnako aj PVC z demontovaných starých okien sa dá granulovať a opäť spracovať. PVC je tak jedným z najviac recyklovaných materiálov.


O nás | PVC Profily | Doplnky | Objednávka | Kontakt