Plastové profily GEALAN

 - zahŕňajú širokú škálu produktov pre profesionálnu výrobu okien a dverí. Vyhovujú všetkým požiadavkám investorov a architektov na kvalitu, design, funkčnosť, stabilitu okien a dverí, na ich údržbu, životnosť a ochranu životného prostredia.

Systém S8000 IQ so 6-timi komorami
Pretože sú trojkomorové plastové profily na ústupe, rozhodli sme sa používať štandardne 6-komorové profily vo variantoch oblého a hranatého designu. Okenný profilový systém S 8000 s dvojitým tesnením a so stavebnou hĺbkou 74 mm spĺňa vysoké nároky zákazníka. 

Veľká variabilita dverových rámov, krídiel a ich rozmerov, výstuží a farebnosti plastov, dáva možnosť výberu dverí balkónových, interiérových ako aj exteriérových, či už dnu alebo von otváravých.  

Do dverí sa vkladajú dverové výplne GAVA, ktoré môžu byť v biele alebo v prevedení drevo dekor.  www.gavaplast.sk      

SKLO

Tepelná ochrana je hlavnou požiadavkou kladenou na sklo pri súčasných realizáciach stavieb. V posledných rokoch došlo k obrovskému pokroku v problematike minimalizovania tepelnej emisie skiel. Tepelne - izolačné sklá dosiahneme vrstvením dvoch tabulí, z ktorých jedna je pokrytá neviditeľnou striebornou monovrstvou. Táto tenká vrstva prepúšťa svetlo a slnečnú energiu dovnútra a súčasne bráni unikaniu tepla von. V priestore medzi tabuľami je vzácny plyn - argón, ktorý naviac znižuje hodnotu súčinitela prestupu tepla U. Nami štandardne ponúkané izolačné dvojsklá TOPTHERM PLUS firmy Vančo a Krajčovič dosahujú hodnotu U = 1,1W/m2K.

SGG SWISSPACER
Izolačné dvojsklá sa už viac ako 30 rokov vyrábajú s kovovým vymedzovacím rámčekom, väčšinou z hliníka. Vplyvom veľmi vysokej tepelnej vodivosti hliníka sa v okraji izolačného dvojskla vytvorí enormne vodivý tepelný most. Dôsledkom tepelného mosta je častý výskyt skvapalnenej vlhkosti na okraji okna, strata pohodlia a nevítané tepelné straty.
Z vyššie uvedených dôvodov sa pri dvojsklách zvyšuje význam tzv. „teplej hrany“. K najvyvinutejším riešeniam v tomto odbore sa radí SGG SWISSPACER. Straty cez tepelný most v okrajovej oblasti dvojskiel sa jeho použitím znížia o 50 až 60%.
Príčinou zníženia tepelných strát je extrémne nízky koeficient tepelnej vodivosti rámika SGG SWISSPACER. Vymedzovací rámik je vyrobený z kompozitného plastu so sklenenými vláknami s tepelnou vodivosťou menšou ako 0,2 W/mK – 1000x menšou ako pri hliníku (200 W/mK). Takto sú tepelné mosty podstatne obmedzované. Izolačné dvojsklá s rámikom SGG SWISSPACER vykazujú omnoho vyššiu teplotu vnútornej tabule na jej okraji, čo znižuje výskyt kondenzácie. Tým sa zvyšuje životnosť rámov a obmedzuje vznik zdraviu škodlivých plesňových kultúr.

Vetranie so samoreguláciou

GECCO (GEALAN CLIMA CONTROL)
Pravidelná výmena vzduchu medzi vonkajším a vnútorným prostredím je dôležitým predpokladom príjemnej klímy v miestnosti a zvýšeného komfortu bývania. Systematická regulácia vzdušnej vlhkosti a teploty v miestnosti zaisťuje, že zostanete uchránení pred plesňami. Tie sú dnes časté dôsledkom veľkej tesnosti namontovaných okien.
Z tohto dôvodu má GEALAN k dispozícii pre všetky systémy automatický vetrací systém GECCO (Gealan Clima Control), ktorý Vám na požiadanie namontujeme. Malá klapka s veľkým účinkom zaisťuje pravidelný prívod čerstvého vzduchu.
Výhody GECCO:

  1. optimálna výmena vzduchu za normálnych tlakových pomerov
  2.  trvalé základné vetranie (tiež v noci a počas dovolenky)
  3.  plne automatická regulácia vetrania
  4. dobrá zvuková a tepelná izolácia

KOVANIE

AUBI 300 - systémy plastových okien

AUBI 300 - garantuje optimálne riešenie pre každé okno

AUBI 300 - systémy plastových okien s týmito výhodami:

-  Jednoduchá montáž vďaka autoúchytkám / žliabkovým úchytkám

-  3D-valcové kĺby

-  Zdviháky okenného rámu

-  Protipráskacie zariadenie

RAL certifikát pre AUBI 300 OTOČ & NAKLOŇ systém.

Významné vlastnosti výrobku


Automatické úchytky / žliabkové úchytky pre AUBI 300 systém.

Upevňovacie súčiastky uchytávajú bezpečne a pevne.

Upevňovacie súčiastky sú základom pre oddelenie jednotlivých stupňov montáže "umiestnenie" a "priskrutkovanie"

Behom dopravy a priskrutkovania musia byť výrobky bezpečne upevnené. To je vylepšená upevňovacia technika od SIEGENIA - AUBI. Auto úchytky vstupujú na scénu.

Auto úchytka je vylepšenie žliabkovej úchytky a zabezpečuje:

·  známy, osvedčený a otestovaný spôsob osadenia výrobkov do správnej polohy

·  ďalšie bezpečné uchytenie výrobku listom pera, ktorý nie je ovplyvnený odolnosťou


Žliabková úchytka

Žliabková úchytka upevňuje výrobok pred jeho konečným priskrutkovaním.

To zabezpečí podmienky pre automontáž okenných rámov. To zabezpečí nastálo pevné usadenie výrobkov a tiež zaručuje presné vedenie skrutiek do základovej drážky.


3D valcové kĺby

K zabezpečeniu tesnenia AUBI 300 je používaný patentovaný valcový kĺb

Valcový kĺb pritlačí okenný rám ku konštrukcii a zaistí odolnosť proti vetru a dažďu. Má to dve dôležité výhody:

·  nastavenie výšky vyrovnáva úbytok odolnosti u vonkajšieho orezania kĺbu.

·  bočné prispôsobenie styčnému tlaku.

Valcové trenie zabezpečuje najnižšie možné opotrebovanie a stálu voľnosť posuvu.


Zdvihák okenného rámu

Patentovaný zdvihák okenného rámu je dôležitým prvkom vo vývoji výrobkov.

Vďaka nemu vývojári v SIEGENIA - AUBI vyriešili veľký problém: pri zaťažení počas dlhšej doby potreboval okenný rám pri zavieraní pozdvihnúť. Zdvíhač okenného rámu plní tieto funkcie automaticky.

Je umiestnený v spodnej časti za účelom odľahčiť okenný rám a to dokonca aj v naklonenej pozícii. To zaisťuje zákazníkovi dlhodobé a bezproblémové užívanie a ochraňuje výrobcu pred drahými opravami pri reklamácii.

Zdvihák v akcii:

Protipráskacie zariadenie

Protipráskacie zariadenie štandardne montované pri výrobkoch AUBI zabraňuje okennému rámu práskanie v prievane.

Pre spracovateľskú firmu to prináša účinnú montáž.

Podperné rameno, postavené do naklonenej pozície sa môže ľahko zavŕtať do materiálu. Otváracie rameno umiestnené bezpečne v protipráskacom zariadení poskytuje voľný prístup ku všetkým miestam pre zaskrutkovanie na podpernom ramene.

 

Farebnosť profilov GEALAN

Prirodzený vzhľad
Ak uprednostňujete prirodzený vzhľad, vyberte si okná s dekórom dreva od GEALANu. Presvedčia z hľadiska funkčnosti i vzhľadom. Dajú sa doporučiť nielen ako klasický štýlový prvok pri renovácii starých domov, ale i pri vytváraní domu vidieckeho rázu. Okná s dekórom dreva majú všetky dobré vlastnosti moderných plastových okien a súčasne nemusíte upustiť od dekoratívneho účinku dreva. Dekóry dreva od GEALANu sa dodávajú v deviatich základných variantoch, troch neštandardných a sú takmer na nerozoznanie od skutočného dreva.

Acrylcolor
GEALAN je schopný v spolupráci s projektantmi a architektmi spracovať projekt ako po stránke dizajnu, tak aj po stránke technickej. Dokonalou odpoveďou na dizajnové predstavy investora je voľba farebného vyhotovenia okien – acrylcolor. Jedná sa o unikátnu technológiu farbenia základného PVC profilu už pri jeho tepelnom spracovaní – koextruzia. Acrylcolor sa vyznačuje nadštandardnými vlastnosťami, predovšetkým vysokou odolnosťou voči poškriabaniu, farebnou stálosťou, jednoduchou údržbou, vysokou reflexiou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Výber z farieb podľa vzorkovníku RAL je takmer nekonečný a každý tu iste nájde ten svoj odtieň požadovanej farby.


O nás | PVC Profily | Doplnky | Objednávka | Kontakt|Certifikáty